Kosmetyki z kwasem glikolowym w ciąży

Kosmetyki z kwasem glikolowym w ciąży - czy używanie np. toniku z 5% kwasem glikolowym jest w okresie ciąży bezpieczne?

Lek. Bartłomiej Grochot

Witam. Kosmetyki z kwasem glikolowym w ciąży sa przeciwwskazane. Pozdrawiam.

Nie ma badań przeprowadzonych na kobietach w ciąży i karmiących piersią określających wpływ kwasów na przebieg ciąży i stan zdrowia dziecka. Nie mniej jednak dla bezpieczeństwa dziecka najlepiej będzie wykluczyć tego typu substancje na czas ciąży.

Dzień dobry, nie powinna Pani stosować w ciąży kosmetyków z silnymi substancjami aktywnymi, jakimi są niewątpliwie kwasy chemiczne. Nie prowadzono badań, które określałyby ewentualny wpływ stosowania produktów na rozwój płodu. Pozdrawiam, Aleksandra Duczmal.