Kostniak w wyniku RTG zatok

witam 14 listopada robiłem RTG zatok oto opis "zatoki oboczne powietrzne. w dolnej częsci prawej zatoki czołowej widoczny dobrze wysycony okrągły cień o strukturze kostnej 5,5 mm - kostniak . w badaniu tomografu opis jest podobny. Co to jest i jak leczyć, często mnie boli głowa a najbardziej jak mam duży wysiłek, mam też czesto senność.

Lek. Paweł Baljon

Witam serdecznie. Kostniaki są guzami niezłośliwymi, zbudowanymi z tkanki kostnej, najczęściej występującymi w zatoce czołowej i zatokach sitowych. Większość z nich nie rośnie, nie powoduje dolegliwości, nie wymaga leczenia, a jedynie obserwacji. Kostniaki szybko rosnące, blokujące ujścia zatok, wywołujące bóle głowy lub inne niepokojące objawy, powinny być usuwane.