Koszmary, trudności z zaśnięciem u 21-letniej osoby

Witam. Od ponad dwóch tygodni źle sypiam. Albo nie mogę długo zasnąć albo budzę się zlana potem,z bijacym sercem ze strachem. Miewam koszmary. Mam też wrażenie ze ktoś chodzi po domu albo stoi na balkonie w moim pokoju. Nie mogę pozbyć się tego wrażenia, a to doprowadza mnie do obgryzania paznokci... nie wiem jak się tego pozbyć. Proszę o pomoc. Dziękuję. Dodam, Że mam 21 lat.

Magdalena StusiĹska

Szanowna Pani,
jeśli ma Pani tak nasilone objawy lękowe- warto skonsultować się z psychologiem, aby ustalić co jest ich przyczyną.

Witam,

Psychoterapia w przypadku zaburzeń lękowych to najlepsze rozwiązanie.
Jeśli z jakichś powodów to dla Pani niedostępne rozwiązanie, zachęcam do spróbowania relaksacji. Tutaj znajdzie Pani do pobrania darmowy trening relaksacyjny Jacobsona, który warto słuchać codziennie, najlepiej przed snem, przez co najmniej 3 tygodnie
http://relaksacja.pl/do_pobrania_za_darmo.html

Warto też poczytać o tym, jak poradzić sobie z lękiem np. w książce "10 sposobów, jak pokonać lęk przed zmieniającym się światem" (2007). Autor Moshe S. Torem; Wydawca Gdańskie Wydawnictwo Psychologiczne

Pozdrawiam i trzymam kciuki,
Marta Dziekanowska

Szanowna Pani,
konieczne jest udanie się do lekarza POZ, wykonanie podstawowych badań tj. morfologia, potas, magnes, CRP, poziom hormonów- szczególnie tarczyca. Objawy które pojawiają się nagle mogą być spowodowane zaburzeniami w fizjologi człowieka. Jednocześnie warto skonsultować objawy z psychologiem.