Koszt leczenia kanałowego

Bylam dzisiaj u dentysty i zatrul mi zeba. Powiedzial, ze mam sie zapisac na leczenie kanalowe. Moje najwazniejsze pytanie brzmi: kiedy mam to zrobic? Poza tym ile to mniej wiecej kosztuje? I na czym polega? (Najprosciej tlumaczac)

Aleksander Ropielewski

Leczenie kanałowe polega na zatruciu i usunięciu miazgi zębowej i wypełnieniu miejsca po niej kompozytem. Ząb pozbawiony jest unerwienia. Zatrucie miazgi trwa ok. 3-4 tygodni. Koszt leczenia kanałowego to ok. 600-800 PLN w zależności od zęba i dentysty.

Z wyrazami Szacunku
lek. Aleksander Ropielewski

Leczenie kanałowe polega na usunięciu nerwu który jest w zębie, oczyszczeniu kanałów i wypełnieniu ich materiałem (gutaperką).
W zależności od tego który to ząb (chodzi o ilość kanałów), jeśli lekarz zatruł tego zęba ,powinna się Pani zgłosić po 2-3 tyg. na kontynuację leczenia ( dodam, że trutka nie może zostać bez kontroli w zębie na dłużej niż zalecił lekarz)
Koszt leczenia kanałowego jest uzależniony od ilości kanałów. więc najlepiej byłoby zapytać w gabinecie , w którym się Pani leczy. Ale powiem tak jeśli gabinet ma umowę z nfz to z od trójki do trójki są refundowane (leczenie kanałowe). Koszt leczenia prywatnie będzie się wahał od 300-600 (średnia cena). Leczenie pod mikroskopem będzie droższe