Koszt skleropterapii żylaków

Witam. Byłam dziś na badaniu dopplerowskim żył. Mam 47 lat i jednego żylaka od ok. 15 lat. Od kolana aż do kostki. Pani robiąca mi badanie, poleciła, abym poszła do prywatnego gabinetu zabiegowego i zastrzykami mi tego żylaka usuną. Ma taki zabieg kosztować 300 zł. Ucieszyłam się, że nie trzeba operacyjnie i po powrocie do domu przeszukuję Internet w poszukiwaniu takiego gabinetu, ale natknęłam się na prywatne gabinety, gdzie koszt usunięcia żylaka z jednej nogi to ok. 3000 zł. Nigdzie nie znalazłam takiego zabiegu za 300 zł. Nie wiem, co o tym sądzic. 3000 zł to dużo pieniędzy i nie stać mnie na taki koszt. Co mi Państwo podpowiedzą w mojej sprawie? Mieszkam w Bydgoszczy, gdzie ew. mam się zgłosić? Pozdrawiam.

Skleroterapia, czyli zabieg obliteracji (zamknięcia) światła żylaków za pomocą środków drażniących wstrzykiwanych do wnętrza żylaków, rzeczywiście nie jest procedurą bardzo drogą. W zależności od rozległości zmian i ośrodka ceny wahają się od 300-500 zł za jedną kończynę.

Zabieg, który Pani znalazła za kilka tysięcy złotych, prawdopodobnie był terapią laserową lub operacją, bowiem te są znacznie droższe od skleroterapii. Niestety, nie posiadam wiedzy na temat ośrodków wykonujących te zabiegi w okolicy Pani miejsca zamieszkania, ale proszę szukać poprzez hasło skleroterapia zamiast usuwanie żylaków - powinno wyjść taniej.