Koszt zmiany aparatu ortodontycznego

Szanowni Panstwo,zalozylam aparat bezligaturowy estetyczny z klapkami,bardzo odstaje od zebow i czuje sie niekomfortowo, chcialabym zmienic zamki na mniej odstajace lecz lekarz powiedzial ze bedzie to cena nowego aparatu lecz inny ortodonta poinformowal mnie ze lekarz na pewno znajdzie jakis kompromis. wiem,ze wymiana zamku kosztuje ok 50 zl, prosze o informacje,czy to jest mozliwe,czy rzeczywiscie trzeba placic za caly nowy aparat w takim wypadku czy tylko za zamki?jestem zalamana tym aparatem.

Lek. Paweł Baljon

Witam serdecznie. Jest to bardzo silnie uzależnione od konkretnego ortodonty. Niestety może okazać się, że taka zamiana będzie kosztowna.