Krawawienie z odstawienia po pominięciu dwóch tabletek antykoncepcyjnych

Witam, zapomniałam dwóch tabl. antykonc. z jednego blistra. Pierwszej nie wzięłam na początku drugiego tygodnia brania, wzięłam ją dzień później, ale już po 12 godzinach; drugą zapomniałam na początku trzeciego tygodnia, także wzięłam dzień później i też już po 12 godz. Po tej drugiej kolejną wzięłam normalnie, a obecnie zostały mi 4 z ostatniego tygodnia, i pojawiło się krwawienie z odstawienia. Teraz nie wiem czy dokończyć i zrobić tydzień przerwy (standard), czy już dziś odstawić? pozdrawiam
KOBIETA ponad rok temu

Lek. Paweł Baljon

Witam serdecznie. W momencie gry wystąpiło juz krwawienie z odstawienia proszę zaprzestać przyjmowania tabletek i zastosować tygodniowy okres przerwy. Kolejny blister powinien być rozpoczęty 4 dni wcześniej niż by miało to miejsce normalnie.