Krawienie podczas przyjmowania tabletek - czym jest spowodowane?

Witam.
Zaczęłam brać tabletki antykoncepcyjne (pierwszy blister). Przez cały czas miałam brązowe plamienia ,a teraz po czterech dniach przerwy dostałam krwawienia, które jest bardzo słabe.
Czy to krwawienie jest takie słabe przez to, że cały miesiąc plamiłam? Czy może być spowodowane czymś innym? Bardzo się tym przejmuję.
Dziękuję za odpowiedź
ps. To krwawienie wygląda raczej jak plamienie.

ponad rok temu

Witam!

Plamienia śródcykliczne podczas stosowania antykoncepcji hormonalnej są dość częste. Zazwyczaj ustępują po 3-4 miesiącach stosowania pigułek. Gdyby utrzymywały się dłużej lub bardzo Pani dokuczały, proszę zgłosić się do lekarza, może być konieczne przepisanie tabletek o większej zawartości hormonów.

Pozdrawiam!