Krążek o znacznie obniżonej wysokości, który uciska worek oponowy
witam mr kręgosłupa szyjnego na poziomie c4 c5krążek o obniżonej znacznie wysokości który uciska worek oponowy oraz lewy korzeń c 5 poziom c5 c 6 również obniżony z lewoboczną przepukliną zmiany te uciskaja worek oponowy oraz rdzeń kręgowy zwężając światło kanału do szerokości 0,8 cm na poziomie c6 c7szerokopodstawna pośrodkowo prawoboczna wypuklina uciskająca worek oponowy bolą ręce oba barki szyja palce u rąk obie łopatki wszystko ruchy rękami bardzo ograniczone czy konieczna operacja

KOBIETA, 55 LAT ponad rok temu
Lek. Paweł Baljon
77 poziom zaufania
Witam serdecznie. Opis badania wskazuje na występowanie zmian o charakterze zwyrodnieniowym i przeciążeniowym. Tego typu patologie mogą powodować silnie wyrażone dolegliwości bólowe związane z uciskiem i oddziaływaniem na struktury nerwowe w obrębie kręgosłupa. W tej sytuacji wskazana jest konsultacja z neurochirurgiem. Nie wykluczony jest zabieg operacyjny.