Krążki międzykręgowe z niewielkim uwypukleniem
witam miałam dzis tomograf kregosłupa szyjnego i otrzymalam taki wynik-krazki miedzykregowec2,cc3,c4 bez zmian a c4,c5 z niewielkim uwypukleniem,zasc5

KOBIETA, 41 LAT ponad rok temu
Lek. Paweł Baljon
93 poziom zaufania
Witam serdecznie. Opisywane zmiany zwykle mają dwojaki charakter. Pierwsza ich składowa to choroba zwyrodnieniowa stawów kręgosłupa, potocznie nazywana zwyrodnieniem oraz druga składowa czyli przeciążenie krążków międzykręgowych. W takiej sytuacji należałoby zgłosić się do neurochirurga. Opisywane zmiany mogą powodować silnie wyrażone dolegliwości bólowe. Prawdopodobnie konieczna jest operacja, choć w pierwszej kolejności należy zastosować rehabilitację.
Pozdrawiam