Kręcenie się wokół własnej osi

co może być przyczyną tego, ze moje dziecko od niedawna zaczęłó kręcić się wokół własnej osi. potrafi tak bardzo długo i wyraźnie nie reaguje na wołanie. proszę o pomoc!

Milena Lubowicz

Nie podaje Pani wieku dziecka, ani pozostałych danych z wywiadu więc trudno stwierdzić czy to niepokojące. Polecam porozmawiać z pediatrą przy okazji kolejnej wizyty.
Pozdrawiam

Nie pisze Pani o wieku dziecka i innym zachowaniu, jak mowa, kontakt wzrokowy, zabawa i czy nic ostatnio nie zmieniło się w życiu dziecka i rodziny.Rotacja dziecka wokół własnej osi wskazuje na autostymulacje.Dobrze byłoby skonsultować dziecko w poradni psychologiczno*-pedagogicznej pod kątem autyzmu i zaburzeń SI.