Kręcenie w głowie, ucisk w gardle i szybsze bicie serca po koarktacji aorty

Witam, ok 3 tygodnie temu miałem dziwny napad, dziwne kręcenie w głowie, ciepło w sercu które przeszło pod żebra a następnie na nerki. Po chwili zaczął się ucisk w gardle oraz wrażenie obcego ciała, strach że zaraz umrę, dziwny ucisk w okolicy serca, wrażenie mocnego i szybkiego bicia serca. Trwało to wszystko ok 15 minut. Od tych trzech tygodni coś podobnego zdarzyło mi się jeszcze 2 razy. Leczę się u kardiologa, jestem po koartaktacji aorty. Miałem robien echo, ekg i badania krwi.
MĘŻCZYZNA ponad rok temu

Jeżeli badania kardiologiczne były wykonywane przed wystąpieniem opisywanych objawów należy zwrócić się do kardiologa celem wykonania badań kontrolnych. Opisywane objawy mogą być związane z wpływem czynników emocjonalnych. Nie można jednak bez badania specjalistycznego wykluczyć innej przyczyny. U pacjentów po leczeniu koarktacji aorty mogą występować problemy z ciśnieniem tętniczym. Proponuję często mierzyć ciśnienie tętnicze i skonsultować się z kardiologiem.