Kręcz szyi u 6-miesięcznego dziecka

Witam, moja 6-miesięczna córeczka ma kręcz szyi. Od 2,5 miesiąca jest rehabilitowana i widać znaczącą poprawę, jak twierdzi rehabilitant problemem jest już tylko przyzwyczajenie dziecka bo napięcia mięśnia już nie ma. Jednak w pozycji pionowej nadal lekko przechyla główkę na stronę z kręczem. Ma również niewielką asymetrię twarzy, jeden policzek jest troszkę większy i jedno oczko mniejsze. Martwię się czy jak córcia zacznie siadać, chodzić główka nadal będzie przechylona i czy twarz się wyrówna?

Zdecydowanie warto kontynuować rehabilitację (NDT Bobath) ,aby wzmocnić mięśnie szyi .
Pozwoli to na utrwalenie symetrii w osi ciała.
Stwierdzona przez Panią asymetria twarzy zminimalizuje się i jest rzeczywiście wynikiem kreczu.
Czasem leczenie tego problemu jest długie.Warto układać dużo dziecko na brzuszku z podporem.
Oczywiście należy się również udać do neurologa na wizytę kontrolną.
I dopiero po jego decyzji i kontrolnym badaniu neurologicznym odstąpić od rehabilitacji.
Pozdrawiam ciepło