Krem nawilżający a trądzik - makijaż

Od dawna szukam kremu, który nadaje się pod podkład. Nie wiem jakiego mam szukać jeśli mam cerę mieszaną. Stosowałam kremy z wyższych i tańszych półek. Chcę zdecydować się na krem ( V****). Moje pytania: 1. Czy trzeba do cery trądzikowej używać kremów nawilżających rano i wieczorem? 2. Mam krem z Nivea i posmaruje się nim wieczorem, a rano się świece, nie wiem czy to do kremu czy cery? Jeżeli wieczorem nie posmaruje się kremu, to cera mi się nie świeci. 3. Czy to prawda jest, że przebarwienia znikają z wiekiem.? Bo mam przebarwienia po trądziku i już od roku je mam, nie znikają. Dodam, że jestem w tracie drugiego leczenia antybiotykiem. Raz przepisała mi dermatolog antybiotyk na 5 miesięcy. Minęło 3 miesiące i znów mi go przepisała tylko, że co drugi dzień mam brać tabletkę. Czy to dobre jest tak ponownie zażywać taki antybiotyk? Chciałabym pójść na laserowe lub kwasy, ale nie wiem, kiedy trzeba iść na takie coś, a po drugie nie wiem czy polepszy o stan skóry.

KOBIETA ponad rok temu

Witam,
1. kremy nawilżające- jak najbardziej tak! Są dobrym rozwiązaniem, zwłaszcza jeśli stosuje Pani jeszcze jakieś leki miejscowe wysuszające skórę.
Proponuję aby na noc stosowała Pani "bogatszy" krem nawilżający a na dzień krem nawilżający o działaniu matującym - może być do cery trądzikowej.
2. może tak być. Rano po prostu myje Pani twarz, i nakłada delikatniejszy kosmetyk.
3. to nie do końca prawda. Część przebarwień może być mniej widoczna o ile regularnie złuszczamy naskórek  oraz stosujemy ochronę SPF aby nie powstały nowe (zwłaszcza nie opalamy zmian trądzikowych!)
4. różne są schematy leczenia. Ten , który ma Pani powoduje hamowanie powstawania nowych zmian zapalnych i jednocześnie mało obciąża organizm.

Pozdrawiam

Witam proszę zacząć wizytę od konsultacji u lekarza medycyny estetycznej , bądź dermatologa. Skóra zostanie dokładnie obejrzana i zbadana, zostaną dobrane jak najodpowiedniejsze metody leczenia. Najskuteczniejszą metodą na blizny i trądzik jest zastosowanie peelingów medycznych w połączeniu z lekami do stosowania na skórę odpowiednio dobranymi do stanu skóry.
Można wykonać badania helicobacter pylori, badania na posiew bakteriologiczny oraz odwiedzić dobrego dermatologa, który dobierze terapię lekową doustną oraz preparaty do smarowania na skórę.

Krem proszę używać nawilżający o bardzo lekkiej konsystencji.