Kremowa, galaretowata wydzielina z pochwy

biała, lekko kremowa wydzielina z pochwy, galaretowata, z małymi grudkami, co to może być? nie towarzyszy temu żadne pieczenie, ani swędzenie. Dziękuję za odpowiedź
ponad rok temu

Lek. Paweł Baljon

Trudno mi powiedzieć jedynie na podstawie tego opisu, czym jest wydzielina. Prawdopodobnie jest to śluz towarzyszący dniom płodnym. Jeżeli nie ma nieprzyjemnego zapachu, nie jest szczególnie obfita, nie towarzyszy jej podwyższona temperatura, ból, swędzenie czy krwawienia, to nie ma powodu do niepokoju. Jeśli jednak wystąpiłby któryś z tych dodatkowych objawów, to proszę się udać do swojego lekarza ginekologa, gdyż może to być infekcja dróg rodnych.