Kremy nawilżające do skóry suchej i alergicznej

Szanowni Państwo, chciałam uzyskać poradę dermatologiczną. Jestem kobietą, mam 25 lat. Wiem, że mam delikatną i podatną na alergie skórę. Mimo stosowania kremów zaleconych przez dermatologa mam bardzo suchą skórę twarzy. Szczególnie w okół ust. Czy są jakieś kremy których stosowanie zaleciliby mi Państwo, czy może powinnam udać się na jakieś zabiegi kosmetyczne w celu nawilżenia skóry. Dziękuję za odpowiedź.

Lek. Paweł Baljon

Witam serdecznie. Skóra sucha to skóra odwodniona. Dbanie o nią dotyczy zatem nie tylko jej natłuszczenia, ale też nawodnienia. Idealnymi preparatami spełniającym funkcje nawilżająco-natłuszczające są tzw. emolienty, do których zaliczamy całą serię dermokosmetyków Emolium, Balneum, Oilatum, Lipikar La Roche Posay, Trixera firmy Avene, czy Pharmaceris seria Emoliacti.

Witam,
1. Lipikar La Roche Posay
2. Emolium seria
3. Ziaja do skóry atopowej
4. Balneum
5. Bioderma seria do skóry wrażliwej
i wiele, wiele innych
Pozdrawiam