Krew i brązowy śluz - castagnus?

Witam,

Ostatni okres miałam 18 marca br. (cykle 27-32 dniowe). Od trzech miesięcy przyjmuję castagnus - 2 tabletki (przez 2 pierwsze miesiące również syntetyczny analog progesteronu, w 3cim już nie przyjmowałam d***). 17 kwietnia br. -w 32 dniu cyklu - na papierze toaletowym zobaczyłam kilka kropel krwi w śluzie przypominającym kurze białko. Następnego dnia pojawiła się brązowa wydzielina w podobnym śluzie (nigdy wcześniej nie występowało takie plamienie przed okresem). Dziś jest 33 dzień cyklu (testu ciążowego jeszcze nie zrobiłam, bo jest za wcześnie), okres się nie pojawił, jedynie piersi mnie lekko pobolewają. Nie mam też bóli brzucha wskazujących na zbliżający się okres.

Proszę o odpowiedź, czy castagnus mógł wpłynąć na rozregulowanie się cyklu (pojawienie się śluzu), co może być przyczyną pojawienia się śluzu, czy może być to objaw ciąży?
Dziękuję.

ponad rok temu

Lek. Magdalena Kowalska

Witam!

Opisywane przez Panią dolegliwości nie należą do działań niepożądanych Castagnus, również nie są typowe dla ciąży, choć jej oczywiście nie wykluczają. Dlatego w każdym razie warto wykonać test ciążowy w odpowiednim czasie, jeżeli jest prawdopodobieństwo takiej sytuacji (zwłaszcza, że Castagnus nie powinien być przyjmowany w ciąży).

Natomiast taki śluz z krwią może być objawem np. nadżerki w szyjce macicy, czy polipa. Dlatego również proponuję wizytę u ginekologa w celu wykluczenia takiej możliwości.

Tutaj znajdzie Pani filmik na temat nieregularnych miesiączek.

Serdecznie pozdrawiam!