Krew i miękki pęcherzyk w okolicy odbytu podczas wypróżniania

Witam, od ubiegłego roku borykam się z jelitem drażliwym (kolonoskopii nie było) zdiagnozowanym w sierpniu. Badania nacjrew utajona,żelazo, morfologia usg brzucha (czerwiec i listopad ok) postać biegunkową z bólami w lewym boku ( kolkowe) przez dwa miesiące brałam maslan sodu i w zasadzie od listopada nie miałam kołek wproznisnie die do 3 raxybdziennie. Dzisiaj miałam dzien z luźnym stolcem oddawałam go 5 razy w małych odstępach z wysiłkiem. Przy oststnim wypróżnieniu na papierze pojawiła się różowa krew. Teraz wychowam przy odbycie miękki pęcherzyk. Czy to może być hemoroidy ? Hemoroidy miałam po porodzie w ubiegłym roku w styczniu śle się wchłonęły. Czy mogły się pojawić w wyniku dzisiejszego parcia ? Powiem szczerze ze mnie to przeraziło . Po ostatnim wypróżnieniu czułam tez jakby pieczenie przy osbycie

Szanowna Pani, prawdopodobnie są to hemoroidy. Proszę udać się do proktologa. Pozdrawiam