Krew i śluz podczas defekacji oraz swędzenie odbytu

Witam, jakieś 4 miesiące temu, podczas defekacji (stolec twardy i gruby) nastąpił ból i trochę śluzu z kilkoma kroplami krwi. Od tamtej pory zaczęły się swędzenia, uczucie ciała obcego w odbycie, niepełne wypróżnienie się. Wizyta prywatna u proktologa i stwierdzenie że nic tu nie ma. Ale przez 2 tyg alantan i proktosedon, właśnie mija termin i prawie wszystko jest dobrze oprócz uczucia niepełnego wypróżnienia i to tylko podczas chodzenia. Co to może być i czy warto robić rektoskopie ?

Lek. Paweł Baljon

Witam serdecznie. Objawy jakie Pan/Pani podaje mogły by sugerować szczelinę odbytu lub chorobę hemoroidalną. Wspomniane badanie może rozwiać wszelkie wątpliwości.