Krew na bieliźnie po stosunku analnym

Witam, po odbytym stosunku analnym po paru godzinach na papierze zobaczyłam krew. Raz na 2 dni ni stąd nagle czuję, że wypływa krew i mam plamę krwi na bieliźnie. Proszę o pomoc, co mogło się stać i co mam robić?

Lek. Magdalena Szymańska

Dzień dobry!

Może to być uraz mechaniczny ściany kanału odbytniczego, żylaki lub polip.

Warto byłoby udać się na badanie do lekarza, najlepiej chirurga by wykluczyć inne groźne schorzenia.

Uważam, że bardzo prawdopodobne mogą być żylaki odbytu.
W takich sytuacjach należy zastosować leczenie przede wszystkim miejscowe w postaci czopków i maści.

Pozdrawiam!