Krew podczas pobierania wymazu cytologicznego: Co to oznacza?

Mam 25 lat i jestem kobietą. Co to może oznaczać jak podczas pobierania wymazu do badania cytologicznego na tej szczoteczce, którą pobiera się wymaz była krew, a miesiączkę miałam 26 lutego, trwała do 4 marca. Badanie miałam 7 marca robione. Martwię się bo pani robiąca mi badanie powiedziała, że się nie spotkała aby była krew w wymazie do badania. Pytała o nadżerkę ale moja pani ginekolog nie stwierdziła nadżerki na wizycie kontrolnej.
Proszę o poradę co mam myśleć o tym fakcie.

Lek. Aneta Zwierzchowska

Witam!

Obecność krwi najpewniej spowodowana była uszkodzeniem mechanicznym tkanki szyjki podczas pobierania wymazu. Takie sytuacje się zdarzają nieraz, kobieta krwawi delikatnie nawet przez kilka dni po pobraniu.

Cytolog oglądający komórki pod mikroskopem może mieć pewne problemy z interpretacją z powodu obecności krwi, ale niekoniecznie. Jeśli preparat będzie nieczytelny, zostanie Pani ponownie poproszona na badanie.

Pozdrawiam serdecznie