Krew w kale a nawrót hemoroidów

Pojawia się u mnie ciemno-czerwona krew w kale przy wypróżnianiu się. Jakiś czas temu miałem wykonane badanie endoskopowe - kolonoskopię, które nic złego nie wykazało. Czy to może być nawrót hemoroidów czy coś poważniejszego. Proszę o poradę. Pozdrawiam.

Marta Mielniczuk

Witam,
w przypadku Pana objawów może być to nawrót hemoroidów. Warto w codziennej diecie dbać o nawodnienie organizmu i przyjmować pokarmy bogate w błonnik, które korzystnie wpływają na konsystencję stolca co może zmniejszać ryzyko krwawienia podczas wypróżniania. Pozdrawiam