Krew w kale podczas wypróżnień

Krew w odbycie . Mój wstydliwy problem, to krew podczas wypróżniania się, byłam u chirurga, miałam kolano skopię i chirurg nic nie wykrył, powiedział ,że nie mam hemoroidów, i żadnej choroby dokładnie przepadał.. i powiedział ,że mam jeść jogurty, owoce, i przepisał tabletki cyclo 3 fort, bo powiedział ze naczynka krwionośne są słabe, ja jem co dziennie owoce, jogurty, a krew znowu się pojawiła, czy może to być związane ze stresem ? :(

Lek. Tomasz Budlewski

Proszę koniecznie udać się do lekarza rodzinnego, po badaniu będzie można określić odpowiednie postępowanie.

Małgorzata Panek

Krew w stolcu najprawdopodobniej jest u Pani związana z uszkodzeniem śluzówki przez zbyt twardy stolec. Radziłabym zwiększyć ilość błonnika w diecie np. Kasze, otręby, warzywa, owoce suszone, pieczywo pełnoziarniste oraz wypijać minimum 2 litrów płynów dziennie. Stres może wpływać na perystaltykę jelit, ale nie powinien być przyczyną Pani dolegliwości. Proszę pamiętać o regularnych kontrolach .
Pozdrawiam