Krew w nosa u 5-letniego dziecka

Mojemu dziecku ma 5 lat leci krew z nosa raz sie zdarzyło i po pięciu dniach spowrotem to samo z lewej dziurki i z tej samej ponownie co moze byc przyczyna u tak małego dziecka czy mam powody do zamartwiania sie ?

Mikołaj Cyganok

Witam! Sugeruję udać się na wizytę do lekarza rodzinnego, który zbierze szczegółowy wywiad, co do okoliczności w trakcie których dochodzi do krwawienia z nosa, zbada dziecko a w razie nasuwających się wątpliwości skieruje do poradni laryngologicznej, celem wykluczenia problemów ze splotem Kiesselbacha jako przyczyny powtarzających się krwawień.