Krew w śluzie po stosunku. Czym może być spowodowane?

Witam, mam 19 lat. Miesiączkę miałam 22 dni temu do następnej jeszcze 9 dni miesiączkuję regularnie. Ostatnio, 3 dni temu po pieszczotach z moim chłopakiem zauważyłam krew na bieliźnie. Na następny dzień sytuacja się powtórzyła, były to tylko krótkie małe krwawienia, po czym ustępowały, wczoraj już nie było krwi, a na miejsce tego pojawił się brązowy śluz.

Dodam, że nic mnie przy tym nie boli, jedynie w pierwszy dzień krwawień trochę bolał mnie brzuch. Proszę o odpowiedź, z jakiej przyczyny mogło się tak stać? Nigdy wcześniej nie miałam czegoś takiego.

Lek. Magdalena Kowalska

Droga Pani!
Objaw, który u Pani się pojawił może być spowodowany przez wiele różnych przyczyn. Mogą to być uraz mechaniczny pochwy lub szyjki macicy, nadżerka szyjki, stan zapalny szyjki macicy, infekcja, a także inne mniej częste, ale równie poważne. Nie da się ich rozpoznać bez zbadania, dlatego proszę niezwłocznie zgłosić się w tym celu do swojego ginekologa. Należy wykonać dokładne badanie narządu rodnego, z badaniem ultrasonograficznym i badaniem cytologicznym. Nie można tego bagatelizować, gdyż stan zapalny szyjki macicy może prowadzić do rozwoju nowotworów szyjki macicy w tym raka. Do czasu wizyty proszę zachować wstrzemięźliwość.
Pozdrawiam i życzę powodzenia.