Krew w stolcu i wynik kolonoskopii

Mam 56 lat zauważyłam w stolcu krew i zrobiłam 11 grudnia kolonoskopie lekarz robiący mi badanie powiedział że mam jak najszybciej odebrać wynik a ja nie rozumiem opisu badania kolonoskopia Skopia do kątnicy oczyszczenie mierne w zstępnicy i esicy liczne uchyłki w odbytnicy na fałdzie poprzecznym środkowym masa patologiczna o makroskopowych cechach adenoca-mała obejmująca max 1/5 obwodu,nie zawezajaca-hist-pat wnioski: obraz endoskopwy guza odbytnicy.hist-pat ch uchyłkowa okrężnicy

Lek. Paweł Baljon

Witam serdecznie. Mamy tu do czynienia z nowotworem jelita grubego - dokładnie odbytnicy. Adenoca - to skrót od adenocarcinoma czyli gruczolakorak. Konieczne jest odpowiednie leczenie.