Zapytaj lekarza

7 4 2 , 2 8 3

odpowiedzi udzielonych przez naszych ekspertów

Rzetelnie + Bezpiecznie + Bezpłatnie

Krew w stolcu u 21-letniej osoby

Witam, mam 21 lat i zywa krew w stolcu oraz klucie w prawym podbrzuszu. Panicznie boje sie kolonoskopii, dlatego bardzo prosze o informacje, czy TEST SEPTYNA 9 jesli wyszedlby negatywny to czy da mi to gwarancje, ze nie mam raka jelita grubego? Pozdrawiam
KOBIETA, 22 LAT ponad rok temu

Udrażnianie przełyku metodą endoskopową

Obejrzyj nasz film i dowiedz się, czym jest udrażnianie przełyku metodą endoskopową. Sprawdź, w jakich sytuacjach wykonywany jest ten zabieg. O udrażnianiu przełyku mówi lek. Marcin Radkowski.

Gwarancję może dać jedynie badanie bezpośrednie, jakim jest kolonoskopia. Wszystkie testy na krew utajoną w kale albo badania laboratoryjne krwi są badaniami pośrednimi - mogą określić predyspozycję do wystąpienia nowotworu albo sugerować, że, być może, nowotwór już jest. Nie mogą jednak być podstawą rozpoznania, które można postawić jedynie oglądając jelito od środka i ewentualnie pobierając do badania histopatologicznego wycinki z istniejących w nim zmian (które nie muszą być rakiem). Testy mogą wyjść negatywnie u osób, które mają raka, albo pozytywnie u tych, które nie mają. Kolonoskopia jest niezbędna w przypadku chęci uzyskania prawie 100% gwarancji.

0

Objawy, które Pani podaje nie są charakterystyczne dla raka jelita grubego. Proszę iść do lekarza. Możliwe, że badanie odbytnicy palcem ustali przyczynę krwawień, najczęściej to hemoroidy.

Specjalista w zakresie chirurgii ogólnej, onkologicznej i estetycznej.
0
redakcja abczdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:

Patronaty
Ważne tematy