Krostka przy szparze pośladkowej

Witam. Od pewnego czasu zaobserwowałem u siebie dziwny ból w okolicy odbytu. Gdy się temu dokładniej przyjrzałem okazało się, że od wewnętrznej strony warg sromowych jest mała krostka, która boli mnie przy dotykaniu, do tego dochodzi też lekkie krwawienie i przy myciu się niekiedy czuję pieczenie w tym miejscu. Czy to coś poważnego? Jak temu zaradzić? Nigdy wcześniej nie miałem takiego problemu i boję się o tym rozmawiać z rodzicami. Damian 19.

MĘŻCZYZNA ponad rok temu

Witam!

Pisząc o "wargach sromowych" zapewne ma Pan na myśli szparę pośladkową (wargi sromowe wchodzą w skład kobiecych narządów płciowych). Opisane przez Pana zmiany najprawdopodobniej nie są niczym groźnym i w ciągu kilku dni ustapią same. Gdyby utrzymywały się ponad tydzień, to chyba warto wybrać się do  lekarza rodzinnego. Gdyby wiązał Pan wystąpienie dolegliwości z  kontaktem seksualnym (seks analny), to w takiej sytuacji można by podejrzewać chorobę przenoszoną drogą płciową i należałoby skierować się w miarę szybko do wenerologa - nie trzeba skierowania.

Pozdrawiam!