Krosty na wargach sromowych

Witam, mój problem zaczął się dosyć banalnie, myślałam, że to otarcie po seksie: lekki ból u wyjścia z pochwy (od strony odbytu) i przy cewce moczowej. Jednak zamiast się poprawić było coraz gorzej, podczas sikania strasznie mnie kłuło w wyżej opisanych miejscach. Czwartego lub piątego dnia od wystąpienia pierwszych objawów wyczułam 2 krostki\krosty na wardze sromowej. Obejrzałam się w lusterku i było ich więcej, myślę, że to one były przyczyną bólu. Ginekolog powiedział, że to grzybica, czy tak jest rzeczywiście skoro kobieta jest koło 70-tki i nawet nie widziała krost? Widziała natomiast upławy, które mam od dawna a badała mnie 3 mies. temu i nie widziała nic? Proszę o pomoc, ból jest momentami straszny. 20-latka.

Jeśli nie ma Pani zaufania do swojego lekarza, może warto wybrać się do innego – np. poleconego przez koleżanki. Lekarz ginekolog powinien obejrzeć zmiany.
Czy zmiany na Pani wargach sromowych to były krostki czy pęcherzyki? Bo jeśli to jednak były pęcherzyki i zaczerwienienia, to wraz z towarzyszącym silnym bólem mogłoby to wskazywać na opryszczkę narządów płciowych. Ale być może jest to inna infekcja. Nie można wykluczyć także grzybicy.
Proszę zadać sobie pytania : czy partner miał na narządach płciowych lub ustach (seks oralny) jakieś zmiany, czy używała Pani prezerwatywy? Powinna się Pani udać do ginekologa, a jeśli ostatnio odbywała Pani stosunki z niedawno poznanymi lub przypadkowymi osobami bez zabezpieczenia, być może warto odwiedzić wenerologa – zajmuje się chorobami przenoszonymi drogą płciową.