Krosty pod pachami a gronkowiec

Witam miesiac temu wyskoczyly mi bolace krosty pod pachami, okazalo sie ze byl to gronkowiec zlocisty. Dermatolog powiedzial,ze prawdopodobnie dostalam bakterie przez golenie pach. Teraz czesto zmieniam maszynki do golenia I czyszcze je alkoholem, uzywam tez antiperspirant do skory wrazliwej. Pare dni temu znow wyskoczyla mi bolaca krosta pod pacha, boje sie ze to znow gronkowiec. Czy mozliwe jest ,ze warunki pracy sie do tego(pracuje w sklepie z odzieza uzywana)?Jak sie bronic przed gronkowcem?

Lek. Bartosz Małek

Szanowna Pani,
Zmiana zapalna może być spowodowana infekcją gronkowcową. W celu zapobiegania tym zmianom należy stosować inne metody usuwania owłosienia pachowego.