Krosty w miejscu intymnym

Ostatnio strasznie swędziała mnie skóra w miejscach intymnych. Myślalam, że to może od jakiegoś środka, którym się myję, ale jak czytam tutaj o tej grzybicy, to wątpię. Otóż pojawiły mi się w tych miejscach krosty, zakończenia mają białe, mam ich kilka i boli mnie całe to miejsce intymne, nawet nie mogę się wysikać, bo piecze mnie to wszystko. A tak poza tym to chciałam dodać, że od jakiegoś czasu miałam bóle podczas seksu, nie wiem skąd one mi się wzięły. Powiedzcie, co mi może być? Bo strasznie się martwię.

KOBIETA ponad rok temu

Witam!

Istnieje kilka możliwości - może to być reakcja alergiczna albo mogło dojść do podrażnienia skóry przez jakieś środki higieniczne, a potem podrażniona skóra została zainfekowana, np. bakteriami, być może jest to choroba przenoszona drogą płciową, opryszczka narządów płciowych lub grzybica (sprzyja jej zażywanie antybiotyków). Aby się przekonać, co jest przyczyną dolegliwości, proszę udać się do ginekologa. Jeśli wiąże Pani wystąpienie zmian z seksem (zwłaszcza z nowym partnerem lub z przypadkowym partnerem bez zabezpieczenia w formie prezerwatywy), to należy udać się do wenerologa (nie trzeba skierowania).

Pozdrawiam!