Krótki cykl owulacyjny: czy to powód do zmartwień?

Witam. Jestem w trakcie leczenia, gdyż nie występuje u mnie jajeczkowanie. Zazwyczaj moje cykle trwają 30-31 dni. Ostatnio, 2.02.2011 dostałam krwawienia. W 12-16 dniu cyklu występowały stosunki z partnerem, a teraz 25 .02 miałam silne kłucie w prawym jajniku. 26.02 wieczorem dostałam krwawienia takiego obfitego, jak miesiączka. Tylko przez pierwszy dzień krew miała dziwny brązowawy kolor. Od 27.02 mam bardzo duży apetyt. Czy jest możliwa ciąża? Jeżeli nie, to co to za objawy? Lekarz kazał mi się pokazać w kwietniu na wizycie. Chyba, że zajdę w ciążę, to szybciej. Pozdrawiam.

Lek. Aneta Zwierzchowska

Witam!

Ból oraz krwawienie wskazują, że są to objawy miesiączki, choć na tym etapie nie można wykluczyć ciąży. Aby to zrobić można wykonać test ciążowy. Nie napisała Pani jakiego typu leczenie stosuje w związku z brakiem owulacji w cyklach. Być może leczenie to przyniosło efekt i długość cyklu się skróciła w związku z wystąpieniem jajeczkowania, a obraz samej miesiączki się zmienił.

Pozdrawiam serdecznie!