Krótki okres i stosunek płciowy - czy to ciąża?

Witam!:)

Kochałam się z chłopakiem w drugi dzień okresu. Wytrysk nastąpił do pochwy i do samego końca. Od tamtego momentu nie mam okresu, a był to dopiero drugi dzień. Nie stosuje żadnej antykoncepcji. Nigdy wcześniej nie przydarzył mi się tak szybki koniec okresu.

Co oznacza ten zanik?

Lek. Łukasz Kowalski

Droga Pani!

To, że miała Pani skąpe i krótkie krwawienie miesięczne nie jest w żadnym stopniu podstawą, by myśleć o zajściu w ciążę w wyniku opisanego powyżej stosunku płciowego.
Czas krwawienia miesięcznego, jest czasem dni niepłodnych. Nie ma możliwości by doszło w tym czasie do zapłodnienia, a na pewno do zagnieżdżenia zarodka w nieprzygotowanej, złuszczonej błonie śluzowej macicy.
Ewentualnie istnieje możliwość, że do zajścia w ciążę doszło w poprzednim cyklu miesięcznym i to krwawienie, które teraz wystąpiło było zdarzającym się krwawieniem w trakcie wczesnej ciąży.

Proponuję wykonać test ciążowy płytkowy z moczu (dostępny w każdej aptece). Jeśli nadal będzie Pani zaniepokojona proszę rozważyć zgłoszenie się do ginekologa w celu zbadania.

Pozdrawiam i życzę powodzenia.