Krótki okres powrotu do palenia a chęć powtórnego rzucenia

5 lat temu rzuciłem papierosy po ok 8-10 latach palenia. Pomógł mi Tabbex. Po 5 latach ostatnio wypaliłem 1-2 paczki przy okazji wesela i poprawin. Zasmakowało mi ale nie chcę wracać do regularnego palenia. Czy znowu zażyć profilaktycznie kurację Tabexu by mnie nie ciągnęło? Czy po tych 2 paczkach mogłem się na nowo uzależnić? Jak bezboleśnie wrócić do niepalenia po tym epizodzie z dwoma paczkami? Czy potrzebuje znowu Tabexu?

Nikotyna jest jedną z najsilniej uzależniających substancji. W przypadku tego i innych uzależnień często obserwujemy "wpadki", czyli nawrotu używania danej substancji. Nie jest to tragedią i zawsze warto powrócić do abstynencji. Kwestia czy w omawianej przez Pana sytuacji korzystać ze wsparcia farmakologicznego zależy od wielu czynników. Między innymi od tego czy podczas poprzedniej kuracji Tabexem występowały działania niepożądane czy nie? Czy obecnie odczuwa Pan nasilone objawy głodu nikotynowego? Jaki jest poziom Pańskiej motywacji do zaprzestania palenia? Czy ma Pan wsparcie w dążeniu do abstynencji? Trzeba pamiętać, że omawiana farmakoterapia ma charakter pomocniczy, a fundamentalne znaczenie maja właśnie motywacja, wsparcie i odpowiednie przygotowanie do zaprzestania palenia. Jeśli kuracja Tabexem nie wiązała się z istotnymi działaniami niepożądanymi, a ma Pan równocześnie objawy czy poradzi Pan sobie bez wsparcia farmakologicznego, to rzeczywiście można rozważyć ponowne przyjmowanie tego leku. Jeśli natomiast ma Pan silną motywację i konstruktywny plan zaprzestania palenia, to możliwa jest próba bez farmakoterapii. Wówczas w razie niepowodzenia można w drugiej próbie rozważyć włączenie Tabexu. Życzę powodzenia w drodze do abstynencji nikotynowej.

Proszę spróbować powtórzyć już sprawdzone metody.
Warto uczynić to jak najszybciej, większość powrotów zaczyna się o 1-2 paczek. Później jeszcze tylko 1 i jeszcze 1 i jeszcze 1. Tylko zdecydowane natychmiastowe działania mogą powstrzymać nawrót palenia