Zapytaj lekarza

7 3 6 , 5 2 8

odpowiedzi udzielonych przez naszych ekspertów

Rzetelnie + Bezpiecznie + Bezpłatnie

Krótkie wędzidełko napletka a stulejka

Witam od kiedy pamiętam miałem problem z ściągnięciem skóry z napletka teraz mam 16 lat i powiedziałem o tym problemie rodzicom mianowicie przypuszczałem ,że mam stulejkę. Jednak wizyta u lekarza rodzinnego oznajmiła mnie iż nie mam stulejki. Tylko mam przykrótką skórę u napletka. lekarz powiedział mi ,że to samo się rozciągnie. Ja jednak chciałbym temu pomóc jak mogę samemu rozciągnąć skórę od napletka? podczas spoczynku udaje mi się prawie odsłonić całego napletka ale to boli lekko.
MĘŻCZYZNA, 16 LAT ponad rok temu

Morwa biała - idealna dla diabetyków i chorych na nerki

Morwa biała została przywieziona do Polski w latach pięćdziesiątych jako przysmak jedwabników. Jednak dopiero po latach doceniono jej zdrowotne właściwości. Wyciąg z owocu morwy działa przeciwbakteryjnie i odrobacza nasz organizm. A picie ekstraktu z liści morwy osłabia tworzenie się neurotoksycznych związków, które odgrywają znaczącą rolę w powstawaniu choroby Alzheimera. Morwa powoduje ograniczenie wchłaniania cukrów ? zmniejsza więc produkcję tłuszczu i odkładanie się tkanki tłuszczowej. Wyrównuje też poziom cukru we krwi, dlatego jest polecana diabetykom. Owoce morwy mają działanie przeciwgorączkowe i moczopędne. Podobnie jak jeżyny zawierają cukry, witaminy i minerały, dlatego warto je pić przy anemii, przeziębieniach, miażdżycy i chorobach nerek.

Witam!
Jeśli udaje się Panu zsunąć napletek w całości, nie ma powodów do niepokoju. Nie należy jednak robić tego na silę. Dolegliwości bólowe powinny ustępować w miarę upływu czasu i regularnego odciągania napletka. Proszę spróbować zsuwać go np. podczas ciepłej kąpieli - wtedy zabieg powinien być mniej bolesny. Należy również pamiętać o dokładnej higienie delikatnych okolic.

Rezydentka w Wojewódzkim Szpitalu Zespolonym w Kielcach.
0
Wiesław Mahaczek Urolog
71 poziom zaufania

Witam
powinien Pan udac się do chirurga dziecięceg, on oceni czy to tylko krótkie wędzidełko, jeżli tak to należy wykonac plastykę wędzidełka
p0zdrawiam

0
redakcja abczdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:

Patronaty
Ważne tematy