Krótkowzroczność - czy będę już zawsze nosić okulary?

Dzień dobry. Nie wiem, czy trafiłam na odpowiednie forum... Otóż mam 16 lat i okulista zdiagnozował u mnie krótkowzroczność. Mam wadę -1,5 w jednym i drugim oku. Powiedział, że wada może się pogłębiać. Od wtorku mam nosić szkła kontaktowe. Czy jeśli będę je regularnie nosiła, to ta wada w końcu ustąpi? Czy będę musiała się ze szkłami czy z okularami męczyć do końca życia? Jak to jest? Wiem, że są operacje, ale ja to od razu wykluczam.

Wadę można skorygować operacyjnie, są to bezpieczne metody, chociaż niestety dosyć kosztowne - na dzień dzisiejszy ok. 2500 zł jedno oko. Bardzo wiele osób korzysta z tego typu zabiegów codziennie od wielu lat, a powikłania zdarzają się bardzo rzadko. Noszenie szkieł czy okularów poprawia ostrość widzenia, jednak nie zmniejszy wady.