Krótszy niż zwykle okres i twardy brzuch

Witam.
Okres spóźnił się miesiąc, zrobiłam test w dniu spodziewanej miesiączki i wyszedł negatywnie, ale okresu dalej nie było, a objawy takie jak przed okresem, bardziej nasilone i bardzo intensywnie bolały mnie piersi, właściwie to do tej pory odczuwam dziwny ból w piersiach. Są bardzo czułe, tydzień temu zrobiłam następny test i też negatywny. W piątek rano dostałam krwawienia, ale tylko trwało to trzy dni i mam dziwnie twardy brzuch.

Witam.
Okres spóźnił się miesiąc, zrobiłam test w dniu spodziewanej miesiączki i wyszedł negatywnie, ale okresu dalej nie było, a objawy takie jak przed okresem, bardziej nasilone i bardzo intensywnie bolały mnie piersi, właściwie to do tej pory odczuwam dziwny ból w piersiach. Są bardzo czułe, tydzień temu zrobiłam następny test i też negatywny. W piątek rano dostałam krwawienia, ale tylko trwało to trzy dni i mam dziwnie twardy brzuch.Czy jest prawdopodobieństwo, że jestem w ciąży?

Lek. Aneta Zwierzchowska

Witam!

Negatywne wyniki dwóch testów ciążowych wykluczają raczej ciążę. Pojedyncze odchylenia w długości cyklu płciowego mogą się przydarzyć nawet w pełni zdrowej i płodnej kobiecie. Gdyby w kolejnych miesiącach powtarzała się sytuacja z nieregularnym cyklem, radzę udać się do lekarza ginekologa, który zleci badanie poziomu odpowiednich hormonów.

Pozdrawiam serdecznie!