Kruszenie się zębów u 2-latka a lapisowanie

Witam, mam pytanie w bardzo dużym stopniu pokruszyły się mojemu dziecku(ma 2.4 lata) zęby dwójki górne,a tymbardziej mam problem iz jestem w UK. Słyszalam o metodzie lapisowania zębów.A tutPokruaj tego sie chyba nie robi?co można zrobić w takim wypadku,czy ta metoda zatrzyma dalsze pozbywanie się zębów?dziekuję z góry z a odpowiedź

Pokruszone zęby, o jakich Pani wspomina, prawdopodobnie są wynikime zmian próchnicowych, które objęły tkanki zęba. Musi Pani wdrożyć odpowiednią higienę!!!! jamy ustnej dziecka - zęby szczotkowane są przez Panią dwa razy dziennie. Eliminacja słodkich napojów i słodyczy.
Sam zabieg lapisowanie czyli impregnacja - stosuje się ją u dzieci, u których nie da się leczyć zębów w sposób tradycyjny ( ocenić to można na fotelu). Cechą charakterystyczną jest zatrzymanie, utwardzenie próchnicowych tkanek - jednak zostaną one przebarwione na czarno. Jesli zęby są bardzo zniszczone i osłabione to zabieg impregnacji zatrzyma próchnicę ale nie wzmocni taknek co za tym idzie moga one dalej się odkruszać.