Kruszenie się zębów u 38-letniego mężczyzny

Witam, mam pytanie. Mam 38 lat, dbam o zęby (myję 3 razy dziennie), regularnie chodzę do dentysty i.... Kruszą mi się zęby. Po raz kolejny ukruszył mi się ząb podczas jedzenia. W czym może być przyczyna? Pije codziennie szklankę mleka i raczej mam zróźnicowaną dietę. Prosze o podpowiedź w czym może być problem. Mogę dodać tylko tyle, że często mam zgagę jeżeli to może mieć coś wspólnego... pozdrawiam i dziękuję za pomoc. Mariusz

Dzień dobry Panu, niestety podał Pan za mało informacji.
Jeżeli zęby mają dużo plomb to cienkie ich ścianki mogą się wykruszać podczas intensywnego żucia .
Jeżeli ma Pan wadę zgryzu, to zęby też patologicznie się ścierają a potem cienkie ścianki ulegają wykruszeniu. Nie ma żadnej wzmianki ,co mówi o stanie Pana uzębienia stomatolog u ktorego się Pan leczy, bo przecież się Pan leczy ? Jeżeli często ma Pan zgagę, to lekarz pierwszego kontaktu powinien zalecić odpowiednie leki, sama zgaga nie mawplywu na zęby, chyba że dochodzi do zarzucania treści pokarmowej z żołądka , ale wówczas zęby by się bardziej psuły. Niestety trzeba się za siebie wziąć i odwiedzić parę gabinetów lekarskich. Życzę powodzenia i pozdrawiam ;)