Krwawienia i brązowe plamienia podczas stosowania tabletek antykoncepcyjnych

Witam otoz mam problem. od 23.08 zaczęłam przyjmować tabl. anty. Madinette, biore zgodnie z ulotka. Wiem, że występują plamienia i przez 3 pierwsze opak. mogą one być. Jednak przy tym 3 opak. plamienia dostałam w czasie ich brania dokładnie w 11 tab (dokladnie 28paźdz) i bardzo bolały mnie jajniki a krwawienie było bardzo obfite. Oraz dostałam drugiego plamienia przy 3 opak (1listopada) a dzisiaj jest ostatnia i dalej krwawie ale to takie dziwne brązowe czasami jakby ze skrzepami. to tak ma byc?

Lek. Paweł Baljon

Witam serdecznie. Podczas antykoncepcji hormonalnej krwawienie (plamienie) nie powinno pojawiać się zbyt często. Warto udać się do ginekologa by wykluczyć przyczyny organiczne.