Krwawienia międzymiesiączkowe po wymrożeniu nadżerki

Witam. Od jakiegoś czasu, a mianowicie po wymrożeniu nadżerki mam krwawienia miedzy miesiączkowe (ok. połowa cyklu). (1 dzień krwawienie , a kilka dni takie brązowe, gęste plamienie). nigdy tego nie miałam a miesiączkuje od 10 lat. również moje miesiączki stały się nieregularne i często łapię grzybicę pochwy (pomimo usunięcia nadżerki). proszę o odpowiedź, bo już nie mam siły na te problemy intymne. Wyniki badań krwi ok.

Lek. Paweł Baljon

Witam serdecznie. Plamienia śródcykliczne mogą wystąpić z bardzo wielu przyczyn. U wielu kobiet przekrwiony śluz jest po prostu objawem owulacji . Tą dziwną dolegliwość może jednak wywołać również mnóstwo innych czynników. Krwawienia międzymiesiączkowe występują na przykład przy stanach zapalnych szyjki macicy czy nadżerce. ( tą najprawdopodobniej można wykluczyć). Czasem wywołują je mięśniaki, torbiele lub polipy, czyli niezłośliwe guzy, które da się w pełni wyleczyć. Inną przyczyną występowania śródcyklicznych plamień jest przerost endometrium, czyli zbyt gruba warstwa błony śluzowej macicy. Warto zgłosić się do swojego lekarza.