Krwawienia po stosowaniu Duphaston

Mam zespół policystycznych jajników.Lekarz przepisał mi Duphaston.Wzięłam 1 serię między 19-25 dc,po 4 dniach wystąpiło plamienie z krwią,trwało ok.4 dni było bolesne jak okres,po 2 tyg w 43dc wystąpił okres.Trwał 4 dni, póżniej dzień przerwy i w 6 dniu znowu krwawienie.Czy to normalne?Ze to plamienie wyglądało jak okres a jak przyszedł ten właściwy to krwawienie występuje z przerwami?jednego dnia kompletnie nic,kolejnego krew?

Lek. Paweł Baljon

Witam serdecznie. W takiej sytuacji należałoby zgłosić się ponownie do ginekologa. Prawdopodobnie jest to związane z wahaniami hormonalnymi.