Krwawienia w połowie cyklu

Mam 36 lat, w grudniu byłam w szpitalu, miałam amputacje szyjki macicy. Po operacji 19 grudnia zaczęłam krwawić do 10 lutego. W między czasie miałam dwa razy silne krwawienia, od 6 stycznia do 11stycznia i 2 lutego do 10 lutego. 19 lutego zaczęłam z powrotem krwawić (ta krew jest ciemnobrązowa).

Lek. Aneta Zwierzchowska

Witam.
Rozumiem, że jest Pani pod kontrolą ginekologiczną i była Pani co najmniej raz badana, w kilka tygodni po operacji. Dwa silniejsze krwawienia w odstępach prawie miesięcznych to zapewne krwawienia miesiączkowe. Natomiast krwawienie, które pojawiło się 19 lutego, może być związane np. z owulacją (pod warunkiem, że było nieduże i krótkotrwałe, raczej o charakterze plamienia). Inne możliwe przyczyny to infekcja w obrębie dróg rodnych lub zaburzenia hormonalne.
Jeśli krwawienie nie ustało do tej pory, radzę jednak udać się na ponowną wizytę do lekarza ginekologa, który w badaniu oceni stan narządu rodnego po operacji.
Pozdrawiam!