Krwawienie 2 tygodnie po porodzie

mam pytanie 2 maja urodziłam dziecko i obyło sie bez naciecia krocza ale dalej mi leci krew ile czasu jeszcze bedzie lecieć krew i czy moge sie kochać z mężem ? krocze mie nie boli tylko leci mi krew prosze o rade

Lek. Rafał Gryszkiewicz

Witam, plamienia po porodzie mogą utrzymywać się do 6 tygodni, jest to tzw. okres połogu. Odbywanie stosunków płciowych w czasie występowania plamień jest niewskazane, może doprowadzić do infekcji dróg i narządu rodnego. Jeżeli krew z dróg rodnych wydobywa się w większej ilości, niż plamienie, to wskazany jest kontakt z ginekologiem.

Krwiste odchody ustępują 2 tyg po porodzie. Potem robią się brązowawe, żółte, a następnie białawe. Natomiast ze współżyciem radzę Pani poczekać do kontrolnej wizyty lekarskiej.

Pozdrawiam.