Krwawienie a problemy z pękniętymi torbielami jajnika

Tydzień temu pojawiły się plamienia, są czerwone i nie mają żadnego zapachu. Do miesiączki mam jeszcze tydzień, a to krwawienie jeszcze nie ustaje. Od czerwca 2012 roku miałam regularne miesiączki. Wcześniej miałam problem i miesiączki były nieregularne. Okazało się, że miałam torbiele na jajnikach i doktor przepisał mi Cilest. Doktor wyleczył mnie z tych torbieli, a lek biorę do dzisiaj na regularność miesiączki. W maju 2012 roku miałam podobny problem. Również wystąpiło takie krwawienie, trwało 11 dni, momentalnie zaczął mi się brzuch powiększać i wyglądałam jak w piątym miesiącu ciąży. Po zrobieniu USG doktor stwierdził, że mam problem z jajnikiem, bo prawdopodobnie jest pęknięty i trzeba go będzie zszyć. Znalazłam się w szpitalu, doszło do operacji. Po otwarciu okazało się, że jest ropne zapalenie otrzewnej. Dzięki lekarzom żyję dzisiaj. Obecnie jestem za granicą i nie wiem co mam robić, boję się, żeby nie były to objawy jakiejś choroby. Proszę o poradę.

Lek. Krystyna Gałązka

Witam serdecznie!

Każde niepokojące krwawienie należy wyjaśnić, szczególnie jeśli towarzyszą mu inne dolegliwości (bóle brzucha, podwyższona temperatura). W Pani przypadku tym bardziej, skoro miała Pani problemy z pękniętymi torbielami jajnika, łącznie z zapaleniem otrzewnej. Chyba, że ma Pani powody sądzić, że jest to miesiączka, która pojawiła się wcześniej, a nie ma innych objawów, które mogą niepokoić. Zdaję sobie sprawę z tego, że za granicą trochę trudniej jest przeprowadzić diagnostykę i leczenie, jednak gdziekolwiek Pani jest, zapewne jest to możliwe. Proszę więc nie bagatelizować swoich wątpliwości i udać się po pomoc lekarską. Nic innego w tej sytuacji nie mogę doradzić.

Pozdrawiam i życzę powodzenia!