Krwawienie a zagrożenie ciąży

witam. Panie doktorze.. jestem we wczesnej ciaży ok. 4 tydz.(widoczny pęcherzyk na usg) od 4 dni mam krawienia nie towarzyszla mi bóle brzucha a krwawienie nie jest obfite. Pierwszą rzeczą była konsultacja z moim ginekologiem - dostałam antybiotyk dumox oraz leki na podtrzymanie luteinę. Ginekolog stwierdził, że jest to ciąza bardzo zagrożona...czy mam wogole jakies szanse..? i często się to zdarza u kobiet ciezarnych? a antybiotyk nie zaszkodzi mojemu malenstwu?

Lek. Marta Jaruchowska

Krwawienie z dróg rodnych w tak wczesnej ciazy moze byc objawem tego,ze ciaza sie roni, trzeba przyjmowac luteine , oszczedzac sie i zrobic kontrolne USG i HCG w razie koniecznosci. Nie znam wskazania antybiotyku,ale widocznie lekarz uznal,ze nalezy go dac. Jest to antybiotyk, ktory moze byc spokojnie podawany nawet w I trymestrze ciazy, czyli na samym poczatku. Szanse ciężko jest oceniać, trzeba zaczekac, bo na tym etapie panuje zasada wszystko albo nic.