Krwawienie dziąsła a dodatni wynik testu na krew utajoną w kale

Witam! Mam bardzo dobre wyniki ale wynik dodatni na krew utajoną w kale.Czy to objaw choroby ? jak je wykluczyć?Nadmieniam iż mam krwawienie z dziąsła po zabiegu.Proszę o odpowiedz. Pozdrawiam Darek

Witam,
testy na obecność krwi w stolcu są bardzo czułe. Jeśli wykonywał Pan test w czasie krwawienia z dziąseł to jego dodatni wynik może być tego efektem. Proponuję wykonać kolejny test już przy braku ewidentnego krwawienia z dziąsła. Zawsze w takim przypadku test na krew utajoną powinien być skonsultowany z lekarzem i należy zgłosić się do lekarza celem zbadania.

pozdrawiam
Marcin Rutkowski