Krwawienie dziąsła po ekstrakcji

Witam. Dziś po godzinie 12 przeprowadzono u mnie ekstrakcje zęba. Była to dolna szóstka po lewej stronie. Po szyciu lekarz stwierdził, ze nie ma krwawienia, a lepiej byłoby gdyby nastąpiło. Teraz zauważyłam, ze dziąsło krwawi. Czy to normalne? Jedyne zalecenia jakie dostałam, To takie, żeby nie jeść gorących potraw przez 2-3 godziny, dopóki działa znieczulenie. Z góry dziękuję za odpowiedź.

Dzień dobry,
znieczulenie zawiera środki, które obkurczają naczynia krwionośne. W momencie, kiedy ustępuje, dochodzi do stopniowego rozszerzania naczyń, zwiększa się przepływ krwi, co powoduje krwawienie, które powinno niedługo ustąpić. Jeśli tak nie będzie, proszę skonsultować się ze swoim lekarzem, by ocenił, jak rana po usunięciu zęba się goi.