Krwawienie i ból podbrzusza w trakcie dni płodnych u 46-latki

Witam. w trakcie dni płodnych, w środku cyklu mam krwawienia, czy to jest coś niepokojącego, noi boli mnie dół brzucha, czym to jest spowodowane, nie biorę żadnych tabletek antykoncepcyjnych, mam 46 lat, jak byłam mlodsza tak nie odczuwałam tych dni płodnych. Pozdrawiam. Dorota Cz.

Lek. Paweł Baljon

Witam serdecznie. Jeżeli jest Pani przed w okresie przedmenopauzalnym mogą być to krwawienia okołoowulacyjne. Warto jednak skorzystać z porady ginekologa by wykluczyć zmiany w obrębie błony śluzowej macicy tj polipy, nadżerki czy mięśniaki.