Krwawienie i cofanie się dziąseł

Witam, Mam problem z dziaslami krwiawia i sie cofaja. Jest niestety wynik mojej glupoty. Kilkanascie razy bawilem sie na doplaczach i od tego momentu zaczely sie problemy z dziaslami. Co moge zrobic poza wizyta u dentysty.

Witam. Krwawienie dziąseł jest najczęstszym objawem zapalenia dziąseł i przyzębia, spowodowanego w 90% złogami kamienia nad i pod dziąsłowego. W Pana przypadku powodem krwawienia i cofania się dziąseł są najprawdopodobniej dopalacze. Dopalacze wpływają głównie na ośrodkowy układ nerwowy, zaburzają świadomość, mogą być szczególnie niebezpieczne, jeśli jednocześnie są przyjmowane z innymi lekami, alkoholem czy narkotykami. Ponadto większość z nich wpływa na układ krążenia, może spowodować przyspieszenie tętna, spadek ciśnienia tętniczego, niektóre nawet zawał serca. Działając tak silnie na naczynia krwionośne upośledzaja krążenie krwi również w dziąsłach - stąd ten efekt. Wniosek nasuwa się chyba sam. Pozdrawiam Krystyna Pikała

U większości przypadków krwawienie z dziąseł jest spowodowane obecnością kamienia naddziąsłowego oraz poddziąsłowego. Cofanie się dziąseł (recesje) to inna sprawa i może być spowodowane stanem zapalnym albo przeciążeniami zębów. Na pewno Pana przygody z dopalaczami miały wpływ na ogólny stan organizmu i mogły też oddziaływać negatywnie na zęby i dziąsła. Niezbędna jest pilna pomoc stomatologa.

Przede wszystkim zerwać definitywnie z nałogiem. Konsultacja u dentysty jest bezwzględnie wskazana, on oceni jaki jest problem i skieruje do specjalisty, który zajmuje się chorobami dziąseł. A w domu radzę narzucić sobie reżim higieniczny! I zaopatrzyć się w dobrą pastę, płyny do płukania i preparaty wielowitaminowe. Pozdrawiam.